Serwis urządzeń chłodniczych - Łódź

Urządzenia chłodnicze takie jak lodówki, zamrażarki, maszyny do lodów czy meble ekspozycyjne stanowią podstawę pracy wielu firm. Od ich sprawności zależy nie tylko ciągłość produkcji czy sprzedaży, ale też możliwość dłuższego przechowywania produktów bez strat materiałowych. Instalacje chłodnicze wymagają konserwacji i okresowych napraw, w których specjalizuje się firma Gradient z Łodzi.

serwis urządzeń chłodniczychChłodnictwo przemysłowe jest dziedziną, która zajmuje się budowaniem instalacji i konstruowaniem urządzeń do wytwarzania i utrzymywania niskich temperatur. Znajdują się wśród nich komory do przechowywania, jak lodówki, zamrażarki czy meble, jak i maszyny produkcyjne – agregaty do wody lodowej, kostkarki do lodu itp. Jak większość urządzeń również te do chłodzenia ulegają zużywaniu się w wyniku eksploatacji, albo tracą swoją wydajność. Producenci sprzętu chłodniczego zalecają jego okresowe przeglądy i konserwacje. Niekiedy jest też konieczna naprawa agregatów chłodniczych czy innych instalacji. Tego typu usługi oferuje serwis chłodniczy firmy Gradient. Chłodnictwem, klimatyzacją i wentylacją zajmujemy się od trzech dekad dlatego doskonale znamy oferowane urządzenia zarówno od strony ich budowy, jak i zasady działania. Doświadczenie pozwala nam przeprowadzić każdą naprawę w możliwie krótkim czasie i zagwarantować jej skuteczność.

Naprawa agregatów chłodniczych i inne usługi

Nasza firma od lat zajmuje się sprzedażą i montażem wentylacji, montażem klimatyzacji oraz instalacji chłodniczych. Staramy się zapewnić klientom kompleksową obsługę, dlatego zakupione u nas maszyny obejmujemy również opieką w okresie eksploatacji. Serwis urządzeń chłodniczych obejmuje takie usługi jak:

 • montaż instalacji chłodniczych i komór wraz z zasilaniem,
 • montaż mebli ekspozycyjnych,
 • instalacja maszyn produkcyjnych – kostkarek do lodu, agregatów wody lodowej,
 • opieka serwisowa w okresie eksploatacji – przegląd techniczne, wymiana drobnych elementów,
 • usuwanie bieżących awarii sprzętu,
 • naprawa agregatów chłodniczych,
 • usuwanie nieszczelności,
 • usuwanie i utylizacja czynników.

Na życzenie klientów wykonujemy również modernizacje urządzeń chłodniczych, dostosowując je do potrzeb Państwa firmy lub w celu odzyskania ciepłej wody.

Serwis chłodniczy – remonty i konserwacje

Opieka serwisowa, jaką oferuje firma Gradient obejmuje maszyny i instalacje w całym okresie ich eksploatacji. W związku z tym dla naszych klientów prowadzimy serwis urządzeń chłodniczych gwarancyjny i pogwarancyjny. Poza takimi usługami, jak naprawa agregatów chłodniczych czy uszczelnianie maszyn do produkcji lodów wykonujemy także profilaktyczne przeglądy oraz okresowe i kapitalne remonty. Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć oferujemy naszym klientom możliwość przygotowania urządzeń do dalszej bezawaryjnej pracy. Podczas remontów dokonujemy wymiany zużytych części, zanim ulegną całkowitemu uszkodzeniu i spowodują zatrzymanie maszyny. Serwis chłodniczy obejmuje również smarowanie i uszczelnianie zarówno systemów do transportu wody, jak i freonu.

Kontrola szczelności urządzeń chłodniczych

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania naszych Klientów marka Gradient oferuje również kontrole szczelności urządzeń chłodniczych. Przeprowadzamy:

 • kontrole okresowe,
 • kontrole po usunięciu nieszczelności,
 • kontrole nowo zainstalowanych urządzeń.

Okresowa kontrola szczelności urządzeń chłodniczych dotyczy stacjonarnych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła zawierających niektóre fluorowane gazy cieplarniane. Standardowe wymogi w zakresie przeprowadzania tego typu kontroli zostały określone w Rozporządzeniu Komisji (WE) NR 1516/2007 z dnia 19 grudnia 2007 r. Specjaliści Gradient oferują profesjonalne przeprowadzenie kontroli w zakresie szczelności urządzeń, zgodnie z obowiązującymi standardami oraz z zachowaniem dobrych praktyk.

Jeśli planujecie Państwo zakup komory chłodniczej lub agregatu wody lodowej zapraszamy do naszej firmy w Łodzi. Zapewnimy najlepszy sprzęt i opiekę serwisową w okresie jego użytkowania.