Rekuperacja = świeże powietrze + niższe koszty ogrzewania

GRADIENT - Chłodnictwo, Klimatyzacja istnieje w Łodzi od 1984 r. Specjalizujemy się w systemach rekuperacji oraz pozostałych instalacjach wentylacji mechanicznej. Dzięki wypracowanym przez lata praktykom dostarczamy modelowe systemy komfortu dla domowników oraz pracowników.


Rekuperator, czyli odzysk ciepła

Rekuperacja to system mechanicznej wentylacji nawiewno-wywiewnej pozwalający zaoszczędzić ciepło bezpowrotnie tracone w tradycyjnych, grawitacyjnych systemach wentylacyjnych. Dzięki zastosowaniu rekuperatora wnętrze budynku nie wychładza się stopniu w tak dużym jak ma to miejsce przy tradycyjnej wentylacji, dzięki czemu koszty ogrzewania można obniżyć nawet o 33%!

 

Rekuperator to nowoczesna, kompaktowa centrala wentylacyjna dla zastosowań domowych wyposażona w specjalny wymiennik ciepła – to dzięki niemu możliwy jest odzysk (ang. recoup) ciepła. Innowacyjna budowa rekuperatora pozwala na przeniesienie  energii cieplnej z powietrza wywiewanego do świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz – dzieje się to bez mieszania tych dwóch strumieni powietrza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki rekuperacji możliwe jest obniżenie kosztów ogrzewania bez pogarszania komfortu użytkowników, a oszczędności poczynione na poziomie gospodarstwa domowego stanowią cegiełkę, którą wszyscy możemy dołożyć do ochrony środowiska naturalnego.

 

Wentylacja mechaniczna, wentylacja nawiewno-wywiewna – rekuperacja

Rekuperacja to odpowiedź na rozwój izolacji przegród budowlanych i stolarki okiennej, który bardzo skuteczne odseparował pomieszczenia – ograniczył dostęp świeżego powietrza przez nieszczelności w oknach i drzwiach. To rekuperatory pozwalają na dostarczanie świeżego powietrza do tych świetnie odciętych przestrzeni, w których przebywamy. Jednak wymiana powietrza w pomieszczeniach powoduje utratę ciepła, a więc niszczenie efektu jaki daje coraz lepsza izolacja.

Kompromisem między zmniejszeniem strat ciepła, a dostarczeniem odpowiedniej ilości świeżego powietrza jest właśnie technologia rekuperacji. Rekuperatory działają zarówno latem jak i zimą ponieważ kierunek wymiany ciepła może następować od powietrza wywiewanego do nawiewanego lub odwrotnie.

 

Wentylacja domu – Łódź i okolice

Jeśli budujecie Państwo dom lub biurowiec w Łodzi, województwie łódzkim lub ościennych to zapraszamy do składania zapytań ofertowych – personel Gradient szybko i bezpłatnie wykona obmiar obiektu pod inwestycję, a następnie przystępnie zaprezentuje rozwiązanie w różnych wariantach cenowych mając na uwadze najkorzystniejszy stosunek jakości do nakładów.

Kliknij w zakładkę KONTAKT i zapytaj nas o szczegóły.