Doskonały klimat Twojego domu

Poprawa jakości powietrza jest warunkiem komfortu zarówno w domu, jak i w biurze czy hali produkcyjnej. Dzięki jego wymianie oraz zmianie parametrów można stworzyć warunki, które sprzyjają koncentracji podczas pracy i zapewniają efektywny wypoczynek. Wymienianie zużytego powietrza dokonuje się za pomocą wentylacji. Jej uzupełnieniem zaś jest bardziej wszechstronna klimatyzacja do domu lub firmy. Coraz większą popularnością cieszy się również klimatyzacja mieszkania, która umożliwia uzyskanie komfortu cieplnego w budownictwie wielorodzinnym.

Co to jest klimatyzacja?

Wymiana powietrza w budynku jest warunkiem usunięcia z niego nadmiaru wydychanego dwutlenku węgla i uzupełnienia niedoboru tlenu. Taki proces jest konieczny dla zachowania warunków odpowiednich dla człowieka. Poza wymianą jednak i odzyskiwaniem ciepła systemy wentylacyjne w niewielkim stopniu wpływają na parametry otoczenia. Pozwala na nie natomiast montaż klimatyzacji. Jej zadaniem jest obróbka powietrza, czyli dokonywanie zmian, dzięki którym zyskuje ono cechy optymalne dla użytkowników. Klimatyzacja w domu czy w firmie jest też pożądana ze względów higienicznych. Szczególnie w obiektach przemysłowych stosuje się ją do usuwania pyłów, zawiesin i innych czynników szkodliwych dla zdrowia. Instalacja wraz z urządzeniami pozwala też na utrzymanie stałej temperatury i wilgotności powietrza.

Klimatyzacja do domu – dlaczego warto ją mieć?

Firma Gradient z Łodzi od lat świadczy usługi w zakresie sprzedaży, wykonywania i serwisowania systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Dzięki doświadczeniu wiemy, jakie wiele korzyści niesie ze sobą montaż klimatyzacji w domu. Właściwie dobrany i wykonany system to przede wszystkim:

  • optymalna ilość tlenu w powietrzu, który gwarantuje dobre samopoczucie i koncentrację,
  • temperatura na poziomie, jaki najbardziej odpowiada użytkownikom lokalu,
  • możliwość zaprogramowania innej temperatury dla każdego pomieszczenia,
  • stała temperatura i poziom wilgotności powietrza przez cały dzień, niezależnie od warunków na zewnątrz,
  • możliwość oczyszczania powietrza z cząsteczek kurzu, roślin i innych alergenów,
  • możliwość jonizacji powietrza (eliminowania drobnoustrojów).

Istotną zaletą, jaką wyróżnia się klimatyzacja do domu jest zapewnienie komfortowych warunków przy zamkniętych oknach. Ma to szczególne znaczenie w centrach dużych miast do których zalicza się również Łódź. System zapewnia automatyczne wietrzenie mieszkania bez narażania domowników na spaliny czy hałas uliczny.

Klimatyzacja mieszkania – zalety

O ile klimatyzacja w domu jednorodzinnym dla wielu z nas stanowi pewnego rodzaju standard, o tyle klimatyzacja mieszkania to wciąż na polskim rynku nowość. Jednak ze względu na swoje zalety klimatyzacja mieszkania cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców budownictwa wielorodzinnego, którzy dzięki niewielkim kompaktowym klimatyzatorom mogą uzyskać komfort cieplny w pomieszczeniach zarówno podczas letnich upałów, jak i wiosennych chłodów. Dodatkowymi zaletami klimatyzacji mieszkania jest możliwość określenia parametrów wilgotności powietrza oraz jego jonizacji. Możliwość jonizacji powietrza jest szczególnie istotna w przypadku alergików oraz osób skarżących się na częste problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Klimatyzacja mieszkania szczególną popularnością cieszy się w przestrzeniach zurbanizowanych, takich jak Łódź czy Warszawa, gdzie wietrzenie mieszkania wiąże się z hałasem i spalinami, a obniżenie temperatury powietrza poprzez otwieranie okien latem jest wręcz niemożliwe ze względu na otaczający nas zewsząd nagrzany beton.

Montaż klimatyzacji i serwisowanie w Gradient

Klimatyzacja w domu będzie spełniała swoje zadanie tylko wówczas, gdy jej parametry będą dobrane do specyfiki budynku. Jako specjaliści w tej dziedzinie doradzamy naszym klientom w wyborze właściwego urządzenia, które zapewni wymianę i oczyszczanie powietrza na właściwym poziomie. Nasi pracownicy przeprowadzają też fachowy montaż klimatyzacji oraz – w razie potrzeby – wykonują jej konserwację i podstawowe naprawy. Szczególnie ważne jest okresowe czyszczenie i odgrzybianie systemu, które zagwarantuje jego pełną sprawność i wysoką wydajność.

Klimatyzacja w domu to gwarancja komfortu, dobrego samopoczucia i zdrowia. To także utrzymanie stabilnych warunków, dzięki którym nie jesteście Państwo narażeni na przeziębienia, alergie czy przegrzanie. Zachęcamy do zakupu klimatyzacji w naszej firmie.

Mieszkanie z duo-splitem
27.06.2012
Upały to już nie problem - dysponujemy rozwiązaniami pomagającymi przetrwać je w zaciszu własnego mieszkania. Sposób montażu jednostki zewnętrznej sprawił, że nie są naruszane prawa osób trzecich. Warto się o taki pokusić gdy uzgodnienia sprawiają trudności. Co więcej, zainstalowane urządzenia mogą dogrzewać mieszkanie zanim rozpocznie się sezon grzewczy.
fujitsu mitsubishi panasonic sinclair