Ty kontrolujesz klimat

Demontaż klimatyzacji

Demontaż klimatyzatora może być spowodowany różnymi czynnikami:

-        zmianą miejsca zamieszkania,

-        zmianą siedziby firmy,

-        planowanymi pracami remontowymi w lokalu,

-        decyzją o wymianie starej jednostki na nową.

Czynności związane z demontażem klimatyzacji można przeprowadzić we własnym zakresie, choć znacznie bezpieczniej będzie skorzystać z pomocy profesjonalnego zespołu monterskiego.

Dlaczego warto zlecić demontaż klimatyzatora?

Demontaż klimatyzatora niesie za sobą szereg niebezpieczeństw, jakie mogą wynikać z wycieku czynnika chłodniczego,  a także obniżenia ciśnienia w jednostce zewnętrznej, co może doprowadzić do degradacji elementów składowych instalacji. Powierzenie demontażu klimatyzacji wykwalifikowanej ekipie monterskiej obniża ryzyko uszkodzenia instalacji do minimum.

Jako profesjonaliści specjalizujący się w montażu i demontażu instalacji klimatyzacji obsługujemy systemy typu split i multisplit. Wykonujemy demontaż jednostek zewnętrznych, jak również całych instalacji klimatyzacji. Jedocześnie zapewniamy możliwość instalacji jednostki w nowej siedzibie lub montażu klimatyzatora po zakończeniu prac związanych z remontem i modernizacją lokalu.

Jak przebiega demontaż klimatyzatora?

Demontaż klimatyzacji to czynność wymagająca precyzji i odpowiedniego przygotowania. Wykonując prace związane z demontażem klimatyzacji należy być wyczulonym na ewentualne uszkodzenie sprzętu, ścian budynku, czy elementów wystroju wnętrza. W tym celu zespół odpowiedzialny za demontaż klimatyzacji rozpoczyna prace od oględzin obiektu i oceny zapotrzebowania na specjalistyczny sprzęt. Dopiero po zakończonych oględzinach i skompletowaniu zaplecza sprzętowego specjaliści przystępują do demontażu.

Demontaż klimatyzacji obejmuje:

-        przegląd klimatyzacji pod kątem możliwości jego ponownej bezpiecznej instalacji w obiekcie lub innej lokalizacji,

-        pompowanie czynnika chłodniczego do zewnętrznego bloku rozdzielonego systemu z kontrolą ciśnienia,

-        odłączenie urządzeń i autostrad od sieci elektrycznej i jednostki zewnętrznej,

-        demontaż jednostek zewnętrznych i wewnętrznych klimatyzatora (przy kompleksowym demontażu klimatyzacji),

-        demontaż przewodu czynnika chłodniczego (przy kompleksowym demontażu klimatyzacji).

Demontaż klimatyzacji: Kompleksowa obsługa

Inwestorów zainteresowanych zleceniem demontażu klimatyzatora zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Zastanawiasz się ile zapłacisz za demontaż klimatyzacji? Cena jest uzależniona przede wszystkim od zakresu prac, a więc rodzaju i liczby demontowanych elementów. Prace związane z demontażem klimatyzatorów wyceniamy indywidualnie.