Ty kontrolujesz klimat

Klimatyzacja zazwyczaj kojarzy się z samochodem, domem lub biurem. Jej zadaniem w takich miejscach jest wymiana zużytego powietrza na świeże, a także utrzymanie stałej, zaprogramowanej temperatury i poziomu wilgotności oraz filtrowanie. System do obróbki powietrza może jednak pełnić także inną rolę. Jest nią precyzyjne utrzymanie warunków w pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu.

Klimatyzacja precyzyjna – tworzenie i kontrola mikroklimatu

klimatyzacja precyzyjnaPojęcie mikroklimatu jest doskonale znane chociaż w naturze odnosi się do niewielkiego obszaru geograficznego. W kontekście systemów wentylacji i klimatyzacji mikroklimat może być tworzony w pojedynczym, zamkniętym pomieszczeniu, w którym są przechowywane przedmioty, urządzenia, żywe organizmy o bardzo konkretnych wymaganiach. Do takich zadań jest wykorzystywana klimatyzacja precyzyjna. Zasada działania systemu nie różni się od tego montowanego w domu czy biurze. Różnica sprowadza się jednak do umieszczenia w nim urządzenia (tzw. szafy klimatyzacyjnej), które odpowiada za bardzo precyzyjne sterowanie sterowanie systemem.

W odróżnieniu od tradycyjnej klimatyzacja precyzyjna zapewnia natychmiastową reakcję na zmianę parametrów środowiska w pomieszczeniu. Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie podczas pracy urządzenia generują duże ilości ciepła. Utrzymanie stałej wartości temperatury w przedziale 2-3 st. C wymaga szybkiego odczytu i korekty prędkości przepływu strumienia powietrza.

Klimatyzacja precyzyjna – gdzie znajduje zastosowanie?

Klimatyzacja precyzyjna jest wykorzystywana w pomieszczeniach, w których konieczne jest stałe utrzymanie zaprogramowanego mikroklimatu. Zaliczają się do nich:

  • serwerownie i centrale telefoniczne, w których pracują urządzenia wrażliwe na zmiany temperatury czy wilgotności,
  • pomieszczenia hodowlane, szczególnie te, w których uprawia się cenne egzotyczne rośliny lub hoduje ciepłolubne zwierzęta,
  • laboratoria badawcze,
  • archiwa cennych dokumentów,
  • muzea z wrażliwymi na wilgoć i temperaturę zbiorami,
  • magazyny amunicji i inne obiekty wojskowe,
  • specjalne pomieszczenia produkcyjne w mleczarstwie, przemyśle spożywczym.

Stały mikroklimat przez cały rok z firmą Gradient

Firma Gradient jest specjalistą w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji. Naszą siedzibą jest Łódź, dlatego głównie w tym mieście i okolicy realizujemy zlecenia na montaż systemów w budynkach. Jedną z naszych propozycji jest również klimatyzacja precyzyjna, która oferujemy dużym i małym firmom jako formę ochrony cennych i wrażliwych zasobów. Nasze urządzenia zapewniają precyzyjnie dopasowany mikroklimat przez całą dobę, 365 dni w roku – niezależnie od jego pory i warunków zewnętrznych. System jest projektowany z uwzględnieniem wszystkich parametrów pomieszczenia, począwszy od jego kubatury, liczby okien i dostępności promieni słonecznych, rodzaju urządzeń oraz ilości generowanego przez nie ciepła. Dzięki profesjonalizmowi naszych pracowników wykonana przez firmę Gradient klimatyzacja precyzyjna zagwarantuje niezawodną pracę przez wiele lat. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Zadzwoń lub napisz do nas
aby pozyskać optymalne urządzenia i skorzystać z usług najwyższej jakości.