Kanalizator kanałowy

Stworzenie optymalnych warunków w pomieszczeniu pozwala zarówno na wydajniejszą prace jak i bardziej efektywny wypoczynek. Systemy instalowane w domach i biurach różnią się jednak od siebie z uwagi na kubaturę obsługiwanych pomieszczeń i specyfikę budynków. O ile w domach jednorodzinnych sprawdza się tradycyjne urządzenie - w biurowcu znacznie lepszym rozwiązaniem będzie klimatyzator kanałowy.

Klimatyzator kanałowy – budowa i zasada działania

klimatyzator kanałowy

Klimatyzatory są urządzeniami, które odpowiadają za pracę całej instalacji w budynku. Stanowią jej serce, w którym dokonuje się właściwa obróbka powietrza, a także kontrola jego parametrów i sterowanie podzespołami. Klimatyzacja w domu jest znacznie prostsza w budowie i mniej wydajna, obsługuje bowiem zaledwie kilka pomieszczeń. W większych obiektach konieczne jest zastosowanie rozbudowanego systemu przewodów, które doprowadzą uzdatnione powietrze do każdego pokoju czy pomieszczenia gospodarczego. Za uzdatnianie natomiast odpowiada klimatyzator kanałowy.

Urządzenie z tej kategorii umożliwia podłączenie wielu przewodów klimatyzacyjnych, dzięki czemu za jego pomocą można zaspokoić potrzeby całego obiektu. Montaż wykonywany jest zazwyczaj na suficie, z możliwością zabudowy np. panelami sufitowymi. Klimatyzator kanałowy pozostaje niewidoczny, a wnętrze, w którym został zamontowany zachowuje estetyczny wygląd.

Wady i zalety klimatyzatorów kanałowych

Klimatyzatory kanałowe mają zarówno swoje wady jak i zalety. Do tych pierwszych zalicza się głównie wysoki koszt montażu. Wynika to jednak z obszaru, jaki obsługuje cała instalacja oraz z licznych dodatkowych akcesoriów niezbędnych do jej wykonania. Zamiana takiego systemu na pojedyncze klimatyzatory z pewnością nie byłaby jednak korzystniejsza cenowo. Wśród zalet natomiast, jakimi wyróżnia się klimatyzator kanałowy można wymienić:

  • możliwość zastosowania jednego urządzenia do obsługi całego budynku,
  • dyskretny montaż nad podwieszanym sufitem bez potrzeby wykorzystania przestrzeni w ścianach,
  • możliwość dowolnej rozbudowy na kolejne pomieszczenia,
  • łatwe sterowanie systemem za pomocą zewnętrznego panelu ściennego,
  • bardzo duża wydajność urządzenia,
  • cicha, niemal bezgłośna praca systemu.

Klimatyzator kanałowy niestety nie stwarza możliwości regulowania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Jej wysokość jest zaprogramowana dla całego budynku.

Klimatyzator kanałowy z firmy Gradient

Firma Gradient od trzech dekad zajmuje się systemami, które umożliwiają kontrolowanie klimatu w obiektach. Wykonujemy zarówno systemy wentylacyjne, jak i klimatyzację w domach czy firmach. Ważnym obszarem naszych usług jest chłodnictwo. Dostarczamy i montujemy agregaty wody lodowej, z których korzystają klimatyzatory. Możemy również zaoferować Państwu nowoczesny klimatyzator kanałowy, który najlepiej zaspokoi potrzeby biurowca, hotelu, szpitala lub innego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Jeśli na miejsce budowy wybraliście Państwo Łódź zapraszamy do naszej siedziby. Doradzimy najlepsze rozwiązanie, wykonamy jego montaż i zadbamy o sprawność w całym okresie użytkowania.