Fachowe SYSTEMY WENTYLACYJNE są w Twoim zasięgu

Wentylacja jest obowiązkowym systemem w każdym budynku mieszkalnym i przemysłowym. Jej wykonanie wynika nie tylko z potrzeby większego komfortu, ale również z nakazu, jaki ustanawiają przepisy budowlane. Pomimo, iż systemy wentylacyjne wykonuje się od stuleci obecnie są one znacznie efektywniejsze i bardziej niezawodne. Nad ich pracą bowiem czuwają centrale wentylacyjne.

Systemy wentylacyjne – nakaz czy potrzeba?

Przepisy prawa budowlanego oraz rozporządzenia ministerialne nakładają na inwestorów obowiązek wykonania instalacji wentylacyjnej w każdym obiekcie, w którym przebywają ludzie lub zwierzęta. Taka konieczność wynika z potrzeby zapewnienia im zdrowego i komfortowego środowiska. Na jego stan wpływa naturalny proces biologiczny, jakim jest oddychanie. W szczelnie zamkniętym pomieszczeniu powoduje ono szybkie zużywanie tlenu oraz jego wymianę na dwutlenek węgla. Znaczny spadek poziomu tlenu negatywnie wpływa na organizm, przyczyniając się do spadku koncentracji, dolegliwości fizycznych i obniżenia sprawności. Systemy wentylacyjne, zarówno te oparte na grawitacji, jak i wyposażone w centrale wentylacyjne zapewniają stałą wymianę zużytego powietrza na świeże i dotlenione.

Centrala wentylacyjna – czym jest i jakie pełni zadanie?

Nowoczesna wentylacja pełni taką samą rolę, jak systemy grawitacyjne, które wykorzystywano już sto lat temu. Dlatego można się zastanawiać, dlaczego skuteczny system jest modyfikowany i unowocześniany. Powodem jest efektywność systemu oraz jego oszczędna praca. Głównym problemem wentylacji grawitacyjnej są straty ciepła, które „ucieka” na zewnątrz budynku. W nowoczesnym systemie czuwa nad całym procesem wymiany centrala wentylacyjna, a także rekuperacja.

Centrala wentylacyjna jest elementem systemu wentylacji, który odpowiada za wymianę powietrza oraz jego przetwarzanie. Jej możliwości są zależne od typu urządzenia. Najwydajniejsze centrale mogą tłoczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy m3 powietrza na godzinę, dlatego doskonale sprawdzają się w dużych obiektach handlowych i biurowych. Do zadań urządzenia zalicza się:

  • tłoczenie wymienianego powietrza,
  • filtrowanie zanieczyszczeń,
  • podgrzewanie,
  • schładzanie,
  • nawilżanie,
  • osuszanie.

Niektóre z tych zadań są wykonywanie zamiennie lub sezonowego. Przykładem jest schładzanie i ogrzewanie powietrza. Pozwala ono na dostosowanie temperatury wnętrza budynku do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Podstawowa centrala wentylacyjna składa się z wentylatora, filtrów oraz nagrzewnicy powietrza. Bardziej zaawansowane technicznie modele mają też możliwość regulowania poziomu wilgoci w powietrzu. Takie urządzenia są też nazywane centralami klimatyzacyjnymi.

Centrale wentylacyjne z firmy Gradient

Gradient od ponad 30 lat zajmuje się systemami klimatyzacji i chłodzenia. Przez cały okres działalności dostosowywaliśmy swoje usługi do technologii, jakie pojawiały się na rynku. W dziedzinie wentylacji i klimatyzacji postęp jest intensywny, dlatego obecnie oferujemy naszym klientom ekonomiczne systemy wentylacyjne o wysokiej wydajności, prostej obsłudze. Sterująca takim systemem centrala wentylacyjna gwarantuje nie tylko systematyczne uzupełnianie tlenu, ale zapewni też powietrze wolne od alergenów i w optymalnej temperaturze. Naszą siedzibą jest Łódź, ale centrale oferujemy klientom z całej Polski. Zapraszamy do współpracy.

Wiodący producent materiałów do lutowania komponentów elektronicznych zlecił nam montaż wentylacji mechanicznej bytowej oraz chemoodpornej. Zaproponowaliśmy rozwiązania skuteczne a zarazem przystępne cenowo. Jakość wykonania tych profesjonalnych instalacji jest dla nas powodem do dumy.

Wykonany na zamówienie cokół, na którym posadowione są wentylatory wyciągowe: instalacji chemoodpornej oraz bytowej.Wyzwaniem było perfekcyjne poprowadzenie kanałów w wolnej przestrzeni magazynowej.Wszystkie fotografie wykonane są jeszcze przed ostatecznym odbiorem prac.Widoczne są tutaj elementy instalacji nawiewnej oraz zakończenie wyciągowej instalacji bytowej.Uniknęliśmy uciążliwego dla Klienta kucia w ścianie poprzez zamontowanie czerpni świeżego powietrza w oknie.Centrala nawiewna SALDA to doskonały wybór.Dostępną przestrzeń wykorzystaliśmy w sposób optymalny.Powietrze nawiewane jest do pomieszczenia za pomocą kratek z prowadnicami.
harmann konwektor swegon venture-industries