Fachowe SYSTEMY WENTYLACYJNE są w Twoim zasięgu

Wentylacja jest obowiązkowym systemem w każdym budynku mieszkalnym i przemysłowym. Jej wykonanie wynika nie tylko z potrzeby większego komfortu, ale również z nakazu, jaki ustanawiają przepisy budowlane. Pomimo, iż systemy wentylacyjne wykonuje się od stuleci obecnie są one znacznie efektywniejsze i bardziej niezawodne. Nad ich pracą bowiem czuwają centrale wentylacyjne.

Systemy wentylacyjne – nakaz czy potrzeba?

Przepisy prawa budowlanego oraz rozporządzenia ministerialne nakładają na inwestorów obowiązek wykonania instalacji wentylacyjnej w każdym obiekcie, w którym przebywają ludzie lub zwierzęta. Taka konieczność wynika z potrzeby zapewnienia im zdrowego i komfortowego środowiska. Na jego stan wpływa naturalny proces biologiczny, jakim jest oddychanie. W szczelnie zamkniętym pomieszczeniu powoduje ono szybkie zużywanie tlenu oraz jego wymianę na dwutlenek węgla. Znaczny spadek poziomu tlenu negatywnie wpływa na organizm, przyczyniając się do spadku koncentracji, dolegliwości fizycznych i obniżenia sprawności. Systemy wentylacyjne, zarówno te oparte na grawitacji, jak i wyposażone w centrale wentylacyjne zapewniają stałą wymianę zużytego powietrza na świeże i dotlenione.

Centrala wentylacyjna – czym jest i jakie pełni zadanie?

Nowoczesna wentylacja pełni taką samą rolę, jak systemy grawitacyjne, które wykorzystywano już sto lat temu. Dlatego można się zastanawiać, dlaczego skuteczny system jest modyfikowany i unowocześniany. Powodem jest efektywność systemu oraz jego oszczędna praca. Głównym problemem wentylacji grawitacyjnej są straty ciepła, które „ucieka” na zewnątrz budynku. W nowoczesnym systemie czuwa nad całym procesem wymiany centrala wentylacyjna, a także rekuperacja.

Centrala wentylacyjna jest elementem systemu wentylacji, który odpowiada za wymianę powietrza oraz jego przetwarzanie. Jej możliwości są zależne od typu urządzenia. Najwydajniejsze centrale mogą tłoczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy m3 powietrza na godzinę, dlatego doskonale sprawdzają się w dużych obiektach handlowych i biurowych. Do zadań urządzenia zalicza się:

  • tłoczenie wymienianego powietrza,
  • filtrowanie zanieczyszczeń,
  • podgrzewanie,
  • schładzanie,
  • nawilżanie,
  • osuszanie.

Niektóre z tych zadań są wykonywanie zamiennie lub sezonowego. Przykładem jest schładzanie i ogrzewanie powietrza. Pozwala ono na dostosowanie temperatury wnętrza budynku do pory roku i panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Podstawowa centrala wentylacyjna składa się z wentylatora, filtrów oraz nagrzewnicy powietrza. Bardziej zaawansowane technicznie modele mają też możliwość regulowania poziomu wilgoci w powietrzu. Takie urządzenia są też nazywane centralami klimatyzacyjnymi.

Centrale wentylacyjne z firmy Gradient

Gradient od ponad 30 lat zajmuje się systemami klimatyzacji i chłodzenia. Przez cały okres działalności dostosowywaliśmy swoje usługi do technologii, jakie pojawiały się na rynku. W dziedzinie wentylacji i klimatyzacji postęp jest intensywny, dlatego obecnie oferujemy naszym klientom ekonomiczne systemy wentylacyjne o wysokiej wydajności, prostej obsłudze. Sterująca takim systemem centrala wentylacyjna gwarantuje nie tylko systematyczne uzupełnianie tlenu, ale zapewni też powietrze wolne od alergenów i w optymalnej temperaturze. Naszą siedzibą jest Łódź, ale centrale oferujemy klientom z całej Polski. Zapraszamy do współpracy.

Serwowanie takiej ilości obiadów jak w tej (jednej z najpopularniejszych w mieście) jadłodajni pociągnęło za sobą konieczność zmiany wentylacji. Po zainstalowaniu indukcyjnego okapu i wysokiej mocy wentylatorów goście i pracownicy odetchnęli pełną piersią. Jesteśmy dumni, że mogliśmy poprawić komfort codziennych posiłków tak wielu osób stołujących się w Pełnej Misce.

Zapachy kuchenne wyciągnięte ponad poziom dachu.Widok z okien sąsiednich mieszkań pozostał nienaruszony natomiast atmosfera uległa polepszeniu.Konstrukcja wyciągu jest solidnie posadowiona oraz łatwo dostępna dla celów serwisowych.Wentylator z silnikiem poza strugą wyciąganego powietrza.Jeszcze lepszą eliminację zapachów kuchennych uzyskaliśmy dzięki okapowi indukcyjnemu. Widoczna jest instalacja nawiewna do okapu.Okap indukcyjny nawiewa świeże powietrze, które jest natychmiast wyciągane wraz z zapachami kuchennymi.Referencje-PelnaMiska
harmann konwektor swegon venture-industries